Gözlerden kaçan detay: Görüşmedeki o isim

Gamze İşler

2019 seçimlerinden önce Çeşme CHP ilçe başkanı Ekrem Oran’ın şirket şoförü Tarık Kar, seçim sonrasında Oran’ın belediye başkanı seçilmesinden sonra belediye kadrosuna alınmadı. Oran, Kar’ı taşeron firma üzerinden belediyede kendine koruma ve ayak işleri yardımcısı olarak aldı. Ancak yıllar içinde Kar, belediyede büyük bir yükselme yaşayarak CHP Genel Merkezi’nde özel kalem kadrosunda geçirildi.

Olayların nasıl geliştiğini anlatayım…

29 Ocak 2020’de Meral Akşener Çeşme’ye geliyor. Çeşme’de kilisede katıldığı etkinlik çıkışında Tarık Kar, Ekrem Oran’ın koruması olarak hareket edince Meral Akşener’in korumaları tarafından insanların arasında tartaklanıyor ve gerginlik yaşanıyor.

Gel zaman git zaman Ekrem Oran’ın korumalığını yapan Tarık Kar bir gece Oran’ın da olduğu caddede vatandaşa saldırıyor.

Büyük Kahramanmaraş depremleri sonrası Malatyalı olan Tarık Kar, maaşını belediyeden aldığı halde, Ekrem Oran tarafından deprem bölgesinde Veli Ağbaba’ya yardımcı olmak üzere gönderiliyor.

Gel zaman git zaman CHP kurultay sürecinde salonda ve belediye başkanının seyahatinde yanında olan Tarık Kar, bundan 3 gün önce fotoğrafta görüldüğü gibi CHP Genel Merkezi’nde özel kalem kadrosunda işe başlıyor.

İş tanımı Özgür Özel’in sürekli yanında olup yardımcı olmak. Gizli evrakları taşımaktan tut da genel başkanlık makamında yaşananlara vakıf biri olarak orada duruyor.

Neredeyse 5 yılı aşkın süredir Tuncay Özkan ve Ekrem Oran liyakatli, maaşlı, tahsili bilinmeyen, daha önce böyle bir işte çalışmamış elemanı nasıl oluyor da Özgür Özel’in etrafında özel kalem kadrosunda çalıştırılıyor.

Tüm bu olaylar sonrası “Özgür Özel, Tuncay Özkan’ın adamına mı kalmış”, “Bu denli ağır protokolün olduğu bir ortamda Tarık Kar eğitim ve iş hayatıyla bu göreve uygun mu?” sorusu akla geliyor.
Diğer bir soru ise sırf Malatyalı diye Veli Ağbaba’nın işe aldığı bu çocuk yarın aldığı bilgileri Tuncay Özkan ve ekibine aktarırken herkes seyredecek mi?

Önce işe alınan sonra sevgilisi için parti arabasını kullanıp işten uzaklaştırılan Tuncay Özkan ekibinin önemli parçası olan ve Kılıçdaroğlu’na baskı yapılarak işe döndürülen Ömer Topsakal gidince bu sefer Özgür Özel’in etrafı kuşatılmasının adımı atılmış.

Bu işin bir bölümünde Şükran Kütükçü de var mıdır? Kılıçdaroğlu’nun özel kalem müdürü iken Özgür Özel’in ve CHP Grubunun protokol müdürü yapıldı. Şükran Kütükçü yılların alışkanlığıyla bilgi ihtiyacı duymaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x