Bu kış nasıl geçecek? Meteoroloji’den açıklama geldi

Yağan, Aralık, Ocak ve Şubat aylarında beklenen hava durumuna ilişkin bilgi verdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü

“OCAK VE ŞUBAT AYLARI YAĞIŞ YÖNÜNDEN DAHA ŞANSLI”

Yağan, kışın yağış açısından geçen yıllara göre biraz daha şanslı olunacağını vurgulayarak, “Geçtiğimiz hafta ve bu hafta gibi ülkemizi yağışlı sistemlerin ziyaret edeceğini tahmin ediyoruz. Geçtiğimiz yıllara nazaran Aralık ayında biraz daha az olmak üzere Ocak ve Şubat aylarında yağış yönünden daha şanslı olunacağını değerlendiriyoruz” diye konuştu.

“MEVSİM NORMALLERİNDEN DAHA ILIK BİR KIŞ OLACAK”

Yağışların Doğu Anadolu’da, iç kesimlerde ve yüksek kotlu illerde kar, düşük kotlu ve sahil illerinde yağmur olarak görüleceğini belirten Yağan, “Bu sene yağış yönünden geçtiğimiz yıllara nazaran biraz daha iyi bir kış geçireceğiz. Mevsim normallerinden daha ılık bir kış olacak.” tahmininde bulundu.

“METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN SOSYAL MEDYA HESAPLARINI TAKİP EDİN”

Sosyal medyada “yanıltıcı” uyarılarda bulunanların, “yanıldık” deyip, hesaplarını kapatabildiğini belirten Yağan, şunları kaydetti:
“Bizim öyle bir açıklama yapmamız ya da sosyal medya hesabımızı kapatmak gibi bir durumumuz söz konusu değil. Vatandaşlarımız bilsinler ki biz sosyal medyanın bütün platformlarında varız. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün sosyal medya hesaplarını takip etmeleri kendi faydaları açısından son derece önemli. Özellikle bu kuvvetli meteorolojik hadiselerin ardı ardına yaşandığı kasım ayının son günlerinde.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x