Biden Açıklamasıyla Yapay Zeka Coinleri Çöktü!

Yapay zeka coinleri, yaygın bir değer düşüşü yaşıyor. The Graph’in GRT’si, Fetch.AI, SingularityNET’in AGIX’i ve Ocean Protocol’ün OCEAN’ı dahil olmak üzere birçok önemli token’ın fiyatında %2 ila %5 arasında değişen bir düşüş görüldü. Peki, neden?

Yapay zeka coinleri neden düştü?

Token değerlerindeki bu düşüş, Başkan Joe Biden’ın Salı günü yapay zekanın (AI) güvenli ve güvenilir bir şekilde geliştirilmesini ve kullanılmasını sağlamaya odaklanan bir İcra Emri duyurusunu takip ediyor. Emir, yapay zeka teknolojisiyle ilişkili potansiyel tehditleri ele almayı amaçlıyor. Emirde, “Sorumlu YZ kullanımı, dünyamızı daha müreffeh, üretken, yenilikçi ve güvenli hale getirirken acil zorlukların çözülmesine yardımcı olma potansiyeline sahiptir… Sorumsuz kullanım, dolandırıcılık, ayrımcılık, önyargı ve dezenformasyon gibi toplumsal zararları artırabilir; çalışanları yerinden edebilir ve güçsüzleştirebilir. Rekabeti bastırabilir ve ulusal güvenlik için risk oluşturabilir” deniyor.

Veirlere göre, Render %5’lik bir değer düşüşüne tanık olurken, Fetch.AI ve Singularity Network son 24 saat içinde sırasıyla %1,5 ve %5,2’lik düşüşler yaşadı. Yapay zeka tokenlerinin hakimiyeti bu yılın ilk çeyreğinde, büyük ölçüde ChatGPT‘nin topladığı ilgiyle zirveye ulaştı. Ancak ikinci çeyrekte, bu kripto paralara yönelik hem coşku hem de talep azaldı ve değerlerinde düşüşe yol açtı. Bununla birlikte, ChatGPT’nin arkasındaki şirket yapay zekaya olan ilgiyi yeniden canlandırmaya hazırlanırken, bu eğilimin önümüzdeki günlerde potansiyel olarak tersine dönmesi beklenmekte.

AI gelişimi devam ediyor

Yapay Zeka tarafından desteklenen ChatGPT, yapay zeka alanındaki en başarılı uygulamalardan biri olarak ortaya çıktı. ChatGPT’den sorumlu şirket OpenAI, 6 Kasım’da düzenlenmesi planlanan OpenAI DevDay adlı ilk geliştirici konferansını düzenliyor. Bu haber, Biden’ın İcra Emrinin YZ token piyasası üzerindeki önemli etkisini vurguluyor. Sorumlu yapay zeka kullanımına ilişkin endişeler arttıkça, yatırımcılar piyasadaki belirsizliğe tepki gösteriyor. Yapay zeka topluluğu ve ilgili projeler gelişen düzenleyici ortama yanıt verdikçe ve sorumlu ve güvenli YZ gelişimi için çabaladıkça, bu tokenlerin önümüzdeki günlerde nasıl bir performans göstereceğini göreceğiz.

Sonuç olarak, yapay zeka ile ilgili tokenlar yaygın bir değer düşüşü yaşıyor.  Token değerlerindeki bu düşüş, Başkan Joe Biden’ın Salı günü yapay zekanın (AI) güvenli ve güvenilir bir şekilde geliştirilmesini ve kullanılmasını sağlamaya odaklanan bir İcra Emri duyurusunu takip ediyor. Emir, yapay zeka teknolojisiyle ilişkili potansiyel tehditleri ele almayı amaçlıyor. Bu gelişmeler karşısında, piyasa analistleri yapay zeka token piyasasını yakından izliyor ve sektör değişen düzenleyici ortama uyum sağladıkça daha fazla dalgalanma bekliyor. Yatırımcılar ve uzmanlar, YZ projelerinin ve kripto paraların sorumlu YZ geliştirme çağrısına nasıl tepki vereceğini görmek için sabırsızlanıyor. 6 Kasım’da düzenlenecek OpenAI DevDay etkinliğinin YZ ile ilgili tokenlerin geleceğine dair daha fazla bilgi sağlaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x