Stresten kurtulmanın 5 yolu! Dilinize tuz dökün anksiyeteye veda edin

1- Ağrıyan bölgeye buz koymak

Buz kullanmak, vücudunuzun herhangi bir yerindeki ağrıyı tedavi etmeye yardımcı olan en eski ve en etkili yöntemlerden biridir. Akut yaralanmaların yanı sıra oluşabilecek iltihaplanma ve şişliklerle baş etmede yardımcı olabilir.

2- Kaşların ortasına masaj yapmak

Basınç noktalarına masaj yapmak her türlü acı ve stresten geçici olarak kurtulmanın iyi bilinen bir yoludur ve bunlardan biri, izlenim noktası adı verilen kaşlarımızın arasında yer alır. Bu bölgeye baskı uygulamak veya masaj yapmak vücudunuzdaki stresi ve kaygıyı ortadan kaldırmanın harika bir yoludur.

3- Sakız çiğnemek

Sakız çiğnemenin, stresi ve kaygıyı azaltmak da dahil olmak üzere sağlık açısından birçok faydası olabilir. Yapılan bir araştırmaya göre sakız çiğneme eyleminin stresi azalttığı ve uyanıklık düzeylerini artırdığı görüldü.

4- Dile tuz koymak

Kaygınızı azaltmanın hızlı ve kolay bir yolunu istiyorsanız dilinize tuz sürün. Bu küçük numara sizi kaygılarınızdan uzaklaştırabilir ve duyularınızı harekete geçirerek sizi topraklayabilir. Ayrıca sizi susuz bırakabilir ve bu da sizi su içmeye zorlayabilir.

5- Portakal yemek

C vitamininin insan vücuduna sayısız faydası vardır; bunlardan biri stresten kurtulmaktır. Yüksek stres seviyeleri C vitamini eksiklikleriyle ilişkilidir bu nedenle günlük C vitamini alımınızı artırmanız gerekir. Bunu yapmanın en kolay yollarından biri de kaygı düzeyinizi azaltabilecek portakal suyu içmektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x