Özgür Özel’den Lütfü Savaş açıklaması! Aday değişecek mi? Savunması pes dedirtti

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Devlet Mezarlığı’nda eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı anma törenine katıldı. Gündmee ilişkin açıklamalarda bulunan Özgür Özel, Lütfü Savaş sorusuna cevap verdi. Özel, protestoların Lütfü Savaş’a olmadığını iddia etti.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın 6 Şubat’ta Hatay’da protesto edilmesine ilişkin bir soruya Özel, “Hatay’da protestolar yaşandı. 100 söz protesto vardıysa 99’u hükümete yönelikti. Ama hükümete yönelik kaynaklar ‘Lütfü Savaş protesto edildi.’ Evet, Lütfü Bey’e yönelik sitem cümlelerini hep birlikte duyduk. Siyaset, vatandaşın söylediğini duyma sanatıdır” dedi.

ADAY DEĞİŞECEK Mİ?

“Hatay’da aday değişecek mi?” sorusuna Özgür Özel, “Yaptığımız anketler bize bir şehirde yanlış yaptığımız sinyalini veriyorsa ya da verirse bu değerlendirilirir. Meydanda yükselen bazı sesleri duymak da önemlidir, fikir verir. Milletin sesini duymak, sandıktan önce yapılan çok yüksek örneklemle yapılan anketlerdir. Anketlerde bir şey görüyorsak müdahale ediyoruz, görürsek ederiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x