İYİ Parti’de Disipline Sevk Edilen Ümit Dikbayır’dan Olay Yaratan İddia

İyi Parti’de karmaşıklıklar devam ediyor. Partiden bir kadın çalışana tacizde bulunduğu iddiası ile kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, katıldığı televizyon programında yaptığı açıklamalarda olayları başka bir boyuta taşıdı… 

İYİ Parti’deki Ümit Dikbayır karışıklığı devam ediyor. Geçtiğimiz hafta kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, TV100’de katıldığı programda çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Ümit Dikbayır, parti genel başkan yardımcısı Sedat Aksakallı’nın işadamlarından kayıtdışı para toplayıp Meral Akşener’in özel kalemine ve özel kalemin eşine verdiğini iddia etti.

Ümit Dikbayır açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Ben Sedat Aksakallı’ya dedim ki benim belediyelerle işim yok, olamaz, uğraşmam da varsa çıkarın ortaya ben gereğini yapayım. Yine söylüyorum benim, ailemin, sülalemin bir kuruşluk işini, ticari ilişkisini çıkarsınlar belediyelerle ben bugün milletvekilliğinden istifa edeceğim. Sonra dedi ki ‘Ben de iş adamlarından para topluyorum getiriyorum, bunda bir şey yok’ dedi. Nasıl yani ben bu partinin mali işler başkanıyım senden bana para gelmedi dedim. ‘Ben Esma Hanıma, Esma Hanımın kocasına verdim’ dedi.”

İşte Ümit Dikbayır’ın o çok konuşulan açıklamalarının tamamı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x