ABB Meclis üyesinden İYİ Partili ilçe başkanının darp edildiği görüntülere yanıt: Olay 2020’de gerçekleşti

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Mecli üyesi Atila Çelik, yakınlarının İyi Parti Beypazarı İlçe Başkanı Recep Önder‘i darp ederek ABB Başkanı Mansur Yavaş‘tan özür dilettiği iddiasına yanıt verdi. 

Görüntülerin 2020 yılına ait olduğunu; söz konusu olay yaşandığında kendisinin İYİ Parti’de aktif olarak siyaset yaptığını belirten Çelik, “2 kişinin kendi aralarındaki kavgadan siyaseten nemalanmaya çalışanlara da elbette pabuç bırakmayacağım” dedi. 

Görüntülerdeki kavganın taraflarının birbirilerini yıllardır tanıdığını ve arkadaş olduklarını belirten Çelik, kendi adının geçmesi üzerine kavgaya tutuştuklarını ve kendisinin de bu durumdan sonradan haberdar olduğunu söyledi ve bu olayla Yavaş’ın ilgisi olmadığını belirtti.

Çelik, “Yarın öbür gün ‘ben de bunu yaptım’ demek için Turgut Altınok’a açıktan veremediği desteği Mansur Başkanımıza zarar vereceğini düşündüğü aciz fikirler ile sunmak isteyen bir trolbaşının oyunu yine bozulmuştur. Kayıt paylaşmayı sevdiği için kendisinden piyasada dolaşan ‘3GEN’ kaydını da paylaşmasını beklediğimi belirtiyorum” ifadelerini kullandı.

Çelik, iddialara ve görüntülere sosyal medya hesabı üzerinden şöyle yanıt verdi: 

“Dün akşam bir trolbaşı tarafından gündeme getirilen ve troller tarafından gerek bana gerekse ABB Başkanı Sayın Mansur Yavaş’a zarar vermek amacıyla yayılımı sağlanan konu hakkındaki gerçekleri kamuoyuyla paylaşıyorum. BİR ALGI BALONUNUN NASIL SÖNDÜĞÜNE ŞAHİT OLACAKSINIZ.

  1. Konunun İYİ Parti tabanına maksatlı bir şekilde mesaj vermesi hedeflenmektedir. OLAY 2020 YILINDA GERÇEKLEŞMİŞTİR. Kavgada yer alan kişi o tarihte İYİ Parti İlçe Başkanı değildir. Tam aksine o tarihte ben, İYİ Parti’de siyaset yapıyor ve Meclis Üyesi görevimi sürdürüyordum. Yani konunun İYİ Parti ile hiçbir ilgisi YOKTUR.
  2. Kavgadaki taraflar yıllarca birbirini tanıyan, beraber büyüyen, aynı sokaklarda yetişen kişilerdir. 2020 yılında, iki arkadaşın gece bir mekânda oturduktan sonra birlikte aynı arabayla evlerine giderken, adımın geçmesi üzerine kavgaya tutuştuklarını olaydan sonra öğrendim. Dolayısıyla konuyla benim, hele ki Mansur Başkanımızın haberi, ilgisi ve bilgisi bulunmamaktadır. 2 arkadaşın gecenin ilerleyen saatlerinde kendi aralarında yaşadığı kavga bizleri bağlamamaktadır.

Yıllarca bir karıncayı bile incitmemeye özen gösteren bir kişi olarak, şiddetin her türlüsüne elbette net bir şekilde karşıyım. Buna rağmen, 2 kişinin kendi aralarındaki kavgadan siyaseten nemalanmaya çalışanlara da elbette pabuç bırakmayacağım.

Yarın öbür gün ‘ben de bunu yaptım’ demek için Turgut Altınok’a açıktan veremediği desteği Mansur Başkanımıza zarar vereceğini düşündüğü aciz fikirler ile sunmak isteyen bir trolbaşının oyunu yine bozulmuştur. Kayıt paylaşmayı sevdiği için kendisinden piyasada dolaşan ‘3GEN’ kaydını da paylaşmasını beklediğimi belirtiyorum. @06melihgokcek

5 yıldır edilmedik iftira, atılmadık çamur kalmamasına rağmen bu kirli siyasetin Mansur Başkanımızın karşısında günden güne erimesinden ders alınmadığı ortadadır. Gerçeklerin gün yüzüne çıkma gibi bir huyu vardır. İşte bu gerçekler sonucunda, halkın Mansur Başkanımıza olan ilgisi ve desteği sokak sokak, cadde cadde büyümektedir, daha da büyüyecektir.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x